Čaje

U nás v obchodu Orientik.cz můžete vybírat z více než 100 druhů čajů a směsí, které jsou dováženy ze všech koutů světa. Nabízíme především sypané čaje, které jsou pro svou vynikající chuť a výrazné aroma mnohem oblíbenější než čaje porcované. Vybírat můžete z uzavíratelných balení o hmotnosti od 40 až do 500 gramů. Velmi oblíbené jsou také čaje v pěkných dózách, které poslouží i jako perfektní dárek pro vaše blízké. Je libo černý čaj, bílý čaj, zelený nebo oolong? Nebo raději dáte přednost maté, kvetoucím či ovocným čajům? U nás si ve všech případech vyberete.

 • Bílé čaje

  Bílé čaje jsou zpravidla nejjemnější a také nejlahodnější. Jejich výjimečnost spočívá ve výrobě, během které neoxidují a nepraží se. Nechávají se zavadnout na slunci, díky čemuž si ponechávají svou jedinečnou chuť a ryze přírodní aroma. Připravili jsme pro vás kvalitní sypané bílé čaje balené v sáčcích i v praktických dózách. Pro příznivé účinky na zdraví a nízký obsah teinu můžete naše bílé čaje popíjet nejen v časných ranních hodinách, ale také pozdě večer. Největší část našeho sortimentu zabírají bílé čaje z Číny.

 • Čaje nečaje

  Ve speciální kategorii s názvem Čaje nečaje jsme pro vás připravili nabídku různých bylinných nápojů a směsí, které se sice běžně nazývají čaji, ale nevyrábějí se z čajových lístků. Patří mezi ně rostlinný čaj lapacho, známý svými blahodárnými účinky na naše zdraví, honey bush, roibos a mnohé další. Tyto čaje mají vysoký obsah vitamínů a na náš organismus působí regeneračně. Můžete je pít v kteroukoliv denní dobu. Většina z nich neobsahuje téměř nebo vůbec žádné kalorie a hodí se tak třeba i při dietě. Jelikož v sobě tyto čaje nemají kofein, jsou vhodné i pro děti.

 • Černé čaje

  Tradiční černý čaj je nejoblíbenějším a také nejrozšířenějším čajem na světě. Připravili jsme pro vás černé čaje z Cejlonu, Číny, Gruzie, Turecka, Nepálu nebo Indie, balené v pěkných dózách i v praktických sáčcích. Černý čaj při výrobě využívá oxidaci, nechává se zavadnout působením proudu vzduchu. Získává tak svou nezaměnitelnou chuť a typickou tmavou barvu. Připravili jsme pro vás čisté černé čaje i ochucené - například ořechy, ovocem nebo různými bylinkami. Díky vysokému obsahu kofeinu se černý čaj hodí ideálně ke snídani.

 • Konopné čaje

  Ochutnejte konopný čaj z naší nabídky, který se získává z konopných listů. Předem bychom vás chtěli upozornit, že čaje z konopí neobsahují žádné THC a nemají omamné účinky, jak by se mnozí lidé mohli mylně domnívat. Kromě čistých konopných čajů u nás zakoupíte konopný čaj se sušenými listy malinovníku, ostružin nebo citronely. Oblíbená je také kombinace konopí a roibos, která má výrazné pozitivní účinky na zdraví. Čaje pocházejí z ekologického zemědělství a jejich jakost podléhá přísným kontrolám.

 • Kvetoucí čaje

  Kvetoucí čaje se do povědomí veřejnosti dostaly teprve nedávno. Velké oblibě se těší především díky efektu, který vytvářejí. Kvetoucí čaje se vyrábějí z podlouhlých lístků čínského čajovníku a běžně se uvazují do tvarů květin (nejčastěji lilií a jasmínů). Čaj doporučujeme připravovat ve skleněné konvičce, na jejíž dno dáte suchý květ a ten zalijete vodou o teplotě 90°C. Do 10 minut po zalití čaj krásně rozkvete. U nás pořídíte aromatizované kvetoucí čaje v sáčku i v dárkových sadách. Netradičně zpříjemní vaše orientální rituály.

 • Maté

  Ochutnejte čaj maté, který pochází z jihu Ameriky. Čaj maté je bylinný nápoj, který vyniká svými povzbuzujícími účinky na organismu. Mnoho lidí ho proto využívá i jako náhražku kávy. Maté je typické svou silnou chutí a výrazným aroma. Je bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty. U nás jej můžete zakoupit v sáčku nebo v pěkné dóze o obsahu balení od 50 až do 500 gramů. Maté se tradičně připravuje v kalabase s bombillou. I toto čajové příslušenství vám u nás v e-shopu Orientik.cz můžeme nabídnout.

 • Oolongy

  Čínské, indické i taiwanské čaje oolong jsou velmi oblíbené. Představují přechod mezi zelenými a černými čaji, proto se někdy označují také jako čaje polozelené. Jejich oxidace je v průběhu výroby pozastavena a my je tak můžeme rozdělit na zelené a černé v závislosti na tom, jak hodně zoxidovaly. Čaje oolong u nás zakoupíte v několika velikostech a typech balení. Velké oblibě se těší klasické čisté oolongy i ty ochucené. Každý z vás si tak jistě přijde na své. V nabídce máme čaje s příchutí orchideje, pomerančových květů nebo s poupaty růží.

 • Ovocné čaje

  Pokud máte v oblibě ovocné čaje, určitě vyzkoušejte ty sypané od nás z obchodu, které se odlišují svou výraznou chutí a silným aroma. Můžete vybírat z řady příchutí. Máte raději citrusové nebo sladké vůně? Díky podrobným specifikacím určitě najdete čaj, který vám zachutná. Ovocný čaj neobsahuje kofein, dá se tak pít celý den a je vhodný i pro děti. Ovocné čaje si oblíbíte horké i vychlazené, a to obzvlášť během letních měsíců. U nás je pořídíte v sáčcích nebo v dózách, které poslouží i jako pěkný dárek pro vaše blízké.

 • Pu Erh

  Všichni znalci čajů už jistě ochutnali více fermentovaný černý čaj Pu Erh, který je typický svou zemitostí. Vyznačuje se velmi tmavou barvou, výrazným aroma a silnou chutí. Oblíbíte si jej pro povzbuzující a antioxidační účinky. Zároveň příznivě působí na trávení a jeho pravidelné popíjení přispívá k prevenci proti mnoha onemocněním. U nás zakoupíte tradiční čínský Pu Erh v praktickém balení. Nabízíme jednak čistý černý čaj, tak i mix zeleného, bílého a černého čaje Pu Erh. Oblíbený je i aromatizovaný Pu Erh, známý svou jemnější chutí.

 • Zelené čaje

  Zelené čaje se v současnosti těší velké popularitě mezi lidmi všech generací. U nás můžete zakoupit zelené čaje z Číny, Indie, Japonska i Vietnamu, které vám jistě zachutnají už s prvním douškem. Zelený čaj je známý svými příznivými účinky na náš organismus, jelikož obsahuje velké množství antioxidantů. Je v něm obsažen i kofein, který je dobrý pro povzbuzení především v ranních hodinách. Čisté a aromatizované zelené čaje si zamilujete. K těm nejznámějším patří Tuareg, Sencha, Darjeeling, Zhu Cha nebo Genmaicha. Každý má svou specifickou chuť a vůni.

 • Konopné čaje
produktů